Witam mieszkańców Brzezia   

Od dawna nosiłem się z zamiarem utrwalenia historii naszej wioski i tego, co dzieje się w niej w czasie teraźniejszym. Zawsze brakowało na to czasu, ale wreszcie zmobilizowałem się i oto przedstawiam Wam zarys portalu internetowego o Brzeziu, który mam nadzieję, że wspólnie będziemy budować.

Liczę na to, że znajdzie się jeszcze kilka osób, które zechcą wspólnie popracować nad tym by zachować w pamięci przyszłych pokoleń wydarzenia, w których tu uczestniczyli i które znają z przekazów swoich bliskich i rodziców. Apeluję do młodzieży, by spisali wszystko to, co dowiedzą się na ten temat i zamieścili to na łamach tego portalu.

Forma wypowiedzi może być dowolna, dobrze by były one ilustrowane zdjęciami i innymi dokumentami. Chętnie oddam w ręce młodych redakcję tego portalu i pomogę im w jego rozwijaniu. Na pewno będzie to wspaniała dla Was przygoda z historią swojej małej ojczyzny.

Liczę także na współpracę i wsparcie tej działalności przez Radę Sołecką, Kierownictwo Szkoły, Parafię i działające tu organizacje społeczne. Będzie to również Wasz portal i miejsce komunikowania się ze wszystkimi mieszkańcami wioski i jej wizytówka.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Tadeusz Wojtaszek

Czekam na kontakt i listy.
tel. 12 285-18-73,12 637-27-33
t.wojtaszek@ambar.pl

AKTUALNOŚCI


Nasza wioska

Brzezie jest jedną z najstarszych wsi w gminie Zabierzów. Potwierdzają to znaleziska archeologiczne osady neolitycznej oraz cmentarzyska z epoki brązu i epoki żelaza, a także ślady osadnictwa z okresu kultury łużyckiej z późnego okresu wpływów rzymskich    >>>> Czytaj więcej

 

 

WIADOMOŚCI


Plan Odnowy Miejscowości
Brzezie

na lata 2009-2015

 

Załącznik nr 1do Uchwały nr XXXVIII/348/09
Rady Gminy Zabierzów z dnia 26 czerwca 2009 r.

Redakcja portalu: mgr Tadeusz Wojtaszek. Telefony do redakcji -  12 285-18-73. 12 637-27-33  e-mai: t.wojtaszek@ambar.pl


 

Licznik odwiedzin: 53180